Вовед компанијата

1

Кои сме ние?

А професионални производител и продавач на хидраулични делови, обрачи, црева, машини и црева.
Ningbo YH Хидраулични машини Фабрика е основана во прекрасен град, Ningbo, кој е познат по Beilun порта. YH Хидраулични е специјализирана фабрика која произведува и потрошен материјал плетенка гумени црева, црева фитинзи, црево обрачите, собири висок притисок црево, стегање машини, итн Како производител, YH инсистира на извршуваат подобар квалитет со пониски чини. Па ние го контролираме материјали кои

треба да се купи од официјалниот компаниите за челик и на стандард и најдобар квалитет. И ние го врши интегрирано производство систем кој се базира на квалитет фокус.
Како продавач, нашите производи се извезуваат во светот и се продаваат на национално ниво за повеќе од 8 години. Имаме интелигентни маркетинг тим кој се истражување на нови пазари, развој на потенцијални клиенти, решавање на проблеми, и служат на клиентите со нарачки добро. Ние сме конкурентни и пријателски соработник и нашата цел е за взаемна корист и долгорочна соработка убаво.

2

Како да правиме?

Ригорозна контрола на квалитетот; Ефикасно и поддршка во реално време; Задоволни по услуга-продажба
Ние се однесуваат на ригорозни четири аспекти (материјал за контрола увоз → линија за производство контрола → КК оддел контрола → логистичка контрола оддел) и системот за контрола на квалитетот за да бидете сигурни дека сите производи се непроменети пред породувањето. Производствениот процес има осум чекори: материјал подготовка; обработка струг инструмент; CNC машина за обработка; burrs и отстранување на нечистотии; поцинкување; крајниот квалитет и квантитет проверка; пакување и испорака. Заедничко, ние ќе организираме инспекција 

четири пати во текот на производството за една цел. Производи на правото димензии и проверени барања ќе биде ставена во следниот чекор.
Еднаш неделно, нашите КК оддел ќе ги провери CNC машини и друга опрема за да се обезбеди добар нивната функција.
Поддршка на ефективна и во реално време е многу важно да се клиенти. Нашите клиенти можат да го добие од страна на нашите онлајн разговор алатка (Skype), кој се наоѓа на дното на веб-страница. Или е-мејл ни со било производи заинтересирани, барања, или проблеми. За инстант контакт, нашиот повик е на располагање 24 часа на ден. Исто така, ние се соберат сите прашања и одговори покажа на најчесто поставувани прашања. Како доверлив добавувач, ние се задржи на решавање на проблемите на задоволително ниво и прифатлив начин.
Но, без оглед на тоа колку ние строго контрола на квалитет и професионално како што служат, не 100% производи се совршени. Па ние нудиме по-продажба на услуги кои може да се гарантира нашиот квалитет на производите и совесни компанија сме. Ние инсистираме на почитување на под три цели:

Нашето производство филозофија:
→ Подобар квалитет; Иновации и заштита на животната средина

Нашиот маркетинг концепт:
→ взаемна корист; Задоволување на барањата на пазарот; Обезбедување на најдобар квалитет на производи и услуги на клиенти

Нашата услуга принцип:
→ пречекори вашата желба; Да се биде посигурен и зголемување на компанијата